Hlavní menu:

20.06.2008, autor: Robert Krejčí, kategorie: Aktuality

Web www.vira.cz funguje již 10 let

Kulaté výročí přítomnosti víry na internetu
Redakce www.vira.cz, foto (c) Ignác Mucha

Počátkem června 2008 uplynulo 10 let od spuštění první zkušební verze webu www.vira.cz. Posláním těchto stránek je nabízet různé pohledy na křesťanskou víru a život z ní.

Praha: Před deseti lety byly spuštěny webové stránky www.vira.cz, které mají do prostředí českého internetu přinášet křesťanský pohled na život. Web od svého počátku nabízí texty o osobní víře, o věrouce a o životním stylu z víry. Dále na něm lze najít kompletní nedělní biblické texty s komentáři, denní kratičký biblický citát a Téma týdne. V průběhu let postupně přibyly i další služby webu: rozesílání textů e-mailem přihlášeným uživatelům, on-line rozhovory se zajímavými osobnostmi, otázky a odpovědi, vánoční a velikonoční stránky. Projekt vira.cz se díky své široké a přehledné nabídce stal dlouhodobě nejnavštěvovanějším českým náboženským webem - jen za rok 2007 jej navštívilo přes jeden milion návštěvníků.

Kvůli stále novým potřebám se skupina webů vira.cz rozšířila i o několik dalších samostatných projektů: www.pastorace.cz (podklady pro pastorační práci a duchovní život), www.buh.cz (Bůh z křesťanského pohledu), www.maria.cz (Matka Páně), www.krestanstvi.cz (základní prvky křesťanské víry) a help.vira.cz (křesťanská linka důvěry).

Tvůrcem a provozovatelem všech těchto internetových projektů je Arcibiskupství pražské - Pastorační středisko.

Více informací: www.vira.cz/10let

Mgr. Ignác Mucha


© Design, redakční systém: Webdesignum 2008-2012