Hlavní menu:

Podmenu:Třetí Kéfas (2002 - 2004)

S VeKou ve Žďáru nad Sázavou, 18.8.2002
Popisek obrázku: S VeKou ve Žďáru nad Sázavou, 18.8.2002

Na podzim roku 2002 jsme si s Jindrou Strejčkem řekli, že odejdeme z VeKy a budeme se věnovat vlastní tvorbě. Tím se Kéfas dostal do 3. fáze. Hráli jsme v tomto složení:

Robert Krejčí elektrická kytara, zpěv
Jindra Strejček housle, zpěv
sequencer QY-70 bicí, basa, synťáky, ale nezpívá:-)

 

Náš styl se dal definovat jako elektronický rock. Dále jsme pracovali na projektu Natus nobis, který jsme chtěli uvést koncem roku 2003. Nicméně k tomu nedošlo, protože Jindra přesídlil do zahraničí. Jako tradičně na konci každé fáze byl Kéfas=já.

V průběhu tohoto období se podařilo nahrát dvě písničky s tehdejším kapelníkem VeKy Jirkou Šimonem a dalšími lidmi.

Nahrávky

 • Žalm 1
  Hudba, text (podle Bible), zpracování, kytary: Robert Krejčí
  Zpěv: Jirka Šimon, Mariánka Janoušková

  Žalm 1 jsme nahráli s Jirkou Šimonem a Mariánkou Janouškovou v Tuchoměřicích během víkendu 14. - 16. 2. 2003. Nenechte se odradit asi minutovým úvodním chorálem v horší kvalitě, pak se to rozjede. :-) Bylo to nahráváno na počítačový mikrofonek za 50 Kč, bez mixáku a na hranici výkonu použitého počítače.

 • Hymnus
  Hudba, text: Štěkánka Jakešová
  Zpracování, hudba: Robert Krejčí
  Zpěv: Jirka Šimon, Kamila Moučková

  Hymnus jsme hrávali už kdysi s druhým Kéfasem kolem roku 2000, ale konečnou podobu dostal až o několik let později. Nahráli jsme ho s Jirkou Šimonem a Kamilou Moučkovou někdy kolem 13.3.2004 v podobných podmínkách jako Žalm 1, ale s lepším počítačem a zvukovkou. Původně jsme ho nahrávali pro účely VeKy (když už jsem tam nehrál), ale pokud vím, tak VeKa ho nikdy pořádně nezpracovala.


© Design, redakční systém: Webdesignum 2008-2012