Hlavní menu:

Podmenu:První Kéfas (1994 - 1999)

První Kéfas
Popisek obrázku: První Kéfas

Vznikli jsme přibližně v roce 1994 v Novém Městě nad Metují, kdy jsme si řekli s Honzou Draganem, že spolu zkusíme dělat muziku. V první fázi jsme byli kapelou trapasů. Tehdy jsme měli ještě 2 zpěvačky: Radku Volfovou (dnes Šmídovou) a Zuzku Pazákovou (dnes taky nějak jinakou). Hrávali jsme většinou při mládežnických bohoslužbách v kostele a nebylo hraní, kdy by se nestal nějaký trapas. Také jsme hrávali na skautských setkáních a zde jsme naopak byli oblíbenou kapelou.

 

Nahrávky

Tyto písničky byly složeny v době prvního Kéfasu, ale nahrány až v době druhého Kéfasu. Původní zdrojové soubory se bohužel ztratily spolu spolu s rozbitým hardddiskem, ale podařilo se nám je uchovat pro pozdější generace na magnetofonové kazetě. :-)

 • Sonet
  Text: Bernard Goliáš ("Béďa")
  Hudba, zpěv: Honza Dragan
  Zpracování, kytary, zpěv: Robert Krejčí

  Sonet je vlajková loď prvního Kéfasu. Vznikl někdy v roce 1994 a hráli jsme ho s Honzou v různých provedeních, kde se dalo a jak se dalo, třeba i na dvě kytary, když nebyly klávesy. Tato nahrávka byla pořízena v domácím studiu v roce 1999.

 • Óda to Nahořany
  Text, hudba, zpěv: Honza Dragan
  Zpracování, kytary: Robert Krejčí

  Veselá písnička složená přibližně v roce 1995 za neveselé nálady, když Jana z Nahořan u Nového Města nad Metují odmítla kamarádit se s Honzou. Trochu vybočuje z našeho stylu, ale s naší tehdejší pověstí kapely trapasů jsme si to mohli dovolit. Přesné datum složení by se dalo vybádat z novoměstské farní kroniky, protože – podle textu – byla napsána v pondělí před náchodským nedělním velikonočním plesem, tedy předchůdcem současných K-plesů (novoměšťáci jistě dobře vědí, o co jde). Byla nahrána ve stejné době jako předchozí Sonet.


© Design, redakční systém: Webdesignum 2008-2012