Hlavní menu:

Podmenu:Druhý Kéfas (1999 - 2002)

Kéfas v Itálii Časem se složení kapely změnilo - týkalo se konkrétně všech členů kromě mě. Stala se z nás královéhradecká diecézní kapela pro službu při setkáních křesťanské mládeže.

V srpnu 2000 jsme měli tu čest dělat hudební doprovod skupince asi pěti set lidí z královéhradecké diecéze při pouti na Světové setkání mládeže v Římě. Bylo to asi druhé největší shromáždění lidí v dějinách. Zúčastnilo se ho přes 2 300 000 lidí.

Další akce, na které jsme se podíleli, bylo podzimní diecézko v HK 21.10.2000. Rozšířli jsme své řady a přibrali jsme nové muzikanty a zvláště početný dívčí sbor. Tím končí 2. fáze kapely. Naposledy jsme se sešli na Silvestra 2000 na Vesmíru, kde bylo asi 150 lidí a jako obvykle jsme po půlnoci na Nový rok hráli, zpívali a tancovali až do rána. Zde mělo premiéru naše vánoční pásmo Natus Nobis.

Z "druhého" Kéfasu vznikla VeKa a Kéfas nějakou dobu existoval v rámci VeKy, konkrétně jsem to byl zase jenom já.

Nahrávky

 • Řeka radosti 1999
  Původní text, hudba: Gen Rosso
  Český text: Helena Minářová (Pyštova sestra)
  Zpěv: Petr Petíšek Šabaka, Petr Soptík Sopoliga, Petra Blabolilová, Štěkánka Jakešová
  Mix: Robert Krejčí

  Řeka radosti získala největší popularitu v roce 2002 po celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme ji s úspěchem hráli s VeKou několikrát denně. Do českých dějin ale vstoupila o několik let dříve, když ji Petíšek vyhrabal na jedné kazetě italské skupiny Gen Rosso. Pyšta ji nechal svou sestrou přebásnit do češtiny a když jsme se připravovali v roce 1999 na pouť do Říma s královéhradeckou diecézí v roce 2000, tak jsme se jednoho letního večera sešli v pražském semináři i s našimi zpěvačkami (žena v semináři - událost do té doby nevídaná) a nahráli jsme Řeku radosti ve studiovém provedení.

 • Řeka radosti 2002
  Původní text, hudba: Gen Rosso
  Český text: Helena Minářová (Pyštova sestra)
  Zpěv, hudba: VeKa
  Mix: Robert Krejčí

  Tato nahrávka byla pořízena na jaře 2002 na Vesmíru při jedné zkoušce VeKy před naším vystoupením ve Žďáru nad Sázavou. Kvalita je hrozná, bylo to nahráváno z prostoru jedním mikrofónem na nějaký kazeťák, ale nenechte se odradit - slyšíte z toho to nadšení? Vlastně to ani není Kéfas, ale je tam dosti slyšet moje kytara. :-)


© Design, redakční systém: Webdesignum 2008-2012