Hlavní menu:

Podmenu:Hudba

Hudba

Novinka - červen 2013: Písničky je teď možné přehrávat přímo v prohlížeči pomocí přehrávače SoundCloud.

Naše kapela se jmenuje Kéfas. Proč? Hrajeme rock, to je anglicky skála, řecky Petra, případně Petros, aramejsky Kéfas (Bible, Jan 1,42, Matouš 16,18).

Tato stránka popisuje současný stav vývoje kapely, tedy čtvrtý Kéfas. Můžete si přečíst něco z naší historie a k tomu si poslechnout písničky z těchto období: První Kéfas (1994 - 1999), Druhý Kéfas (1999 - 2002), Třetí Kéfas (2002 - 2004). V roce 2005 jsme si řekli s Bětuškou, že nás oba baví muzika a že něco dáme dohromady. :-) Tak vznikl čtvrtý Kéfas. A 4.7.2009 byla svatba. Nahráli jsme několik písniček a pracujeme na dalších.

Kromě domácí tvorby také hrajeme téměř každou neděli při mši v kostele v Tuchoměřicích.

Nahrávky

Zde je několik ukázek současné vlastní tvorby. Písniček máme spoustu, něco máme rozpracované, mnohé čekají na zpracování a nahrání.

Každá písnička má svou historii, tvorba každé písničky je zážitek - od prvního nápadu až po tlačítko "Export do MP3". Proto vždy uvádím pár průpovídek.

Vše jsme nahrávali v našem domácím nahrávacím studiu. Kvalita zvuku je jistě znatelná oproti předchozím nahrávkám díky (konečně) lepšímu technickému vybavení.

 • Pro Alžbětku
  Hudba: Robert Krejčí

  Několik myšlenek dlouhodobé inspirace. Nahráno 10.6.2007 pro Alžbětku, aby se jí lépe učilo na zkoušky (a mně taky). Plánujeme další rozšíření.

 • Óda to Clossofca
  Zpracování, kytary: Robert Krejčí
  Nahráno: 15.6.2008

  Óda to Clossofca vznikla už v prvním Kéfasu. Zpívá o nějaké Zuzce Placákové, která bydlela v Klosově ulici. I když Zuzka se v této písničce vlastně ani vůbec nevyskytuje. Je to spíše jenom o té ulici. Tato nahrávka je pouze závěrečný nářez poté, co zazní nejnaivnější věta, která kdy v dějinách vesmíru byla vyřčena:
  "Přivezte sem
  ten krásnej zlatej
  báječnej dokonalej
  TRANSFORMÁTOR!"

 • Chvalte Hospodina
  Autor: asi neznámý
  Hudba: Robert Krejčí
  Zpěv: Alžběta Krejčí

  Na této písničce jsme začali pracovat už v květnu 2008, kytary jsem dohrál až v dubnu 2012.

 • Ať srdce mé tebe vídá
  Originál: Open the eyes of my heart / Michael W. Smith
  Hudba: Robert Krejčí
  Zpěv: Alžběta Krejčí


  Tuto písničku jsme nahráli s Bětuškou v létě 2011 v domácím nahrávacím studiu.

 • Žalm 137 - Jeruzalém
  Hudba a zpěv: Robert Krejčí 

 

Mimochodem, vyrábím MIDI ovladače, MIDI spínače a další elektronická zařízení pro hudební techniku. Zkuste mrknout na stránky mojí firmy Microdesignum.


© Design, redakční systém: Webdesignum 2008-2012